RODINNÁ PRAŽÍRNA VOLKAFE
VOLKAFE

 

Roku 2000 vznikl prostor, který, od té doby po hodně změnách a nových nápadech, stále znáte jako Kafírnu. Kafírna léta sloužila jako místo setkávání a kutí plánů. Pro mnohé byla útočištěm a místem odpočinku. Pro naši rodinu to byla realizace obrovského snu, ke kterému se přidala další spousta, jak už to tak bývá - a jedním právě bylo, pražit si i svou vlastní kávu. A to by nebyli Volkovi, aby zůstalo jen u myšlenek, a tak se začalo vzdělávat, zkoušet, experimentovat, chutnat a vymýšlet...a vznikla Pražírna VOLKAFE.

Pražírnu VOLKAFE znají všichni ti, kteří chodí do Kafírny popít kávy nebo bydlí v okolí Trutnova. Kdo zná VOLKAFE a není místní, počítá se mezi přátele nebo nadšence, kteří si naši kávu našli a oblíbili. A i my svou kávu máme opravdu rádi. Však jsme také jediná malá pražírna, která získala certifikaci ku pražení kávy Fair Trade!

Náš kamenný krámek, kde můžete VOLKAFE zakoupit je přímo v prostorách Kafírny, ve Spojenecké ulici v Trutnově nebo samozřejmě zde na ESHOPU.

Najdete zde gurmety arabic a robust z celého světa, můžete ochutnat námi míchané směsi, z nichž A1 a Homér byly oceněny na České chuťovce 2012 a 2013, spolu se 100% arabicou Costa Ricou. Roku 2014 Chuťovku získala 100% arabica Colombia Rio Magdalena a roku 2015 byla oceněna 100%arabica Guatemala SHB Teresita.

Můžete si kávu zakoupit v zrnu nebo si ji přímo nechat namlet.

Budeme se na vaši návštěvu těšit...třeba i vás naše káva přivede ke snění!

Za rodinu Volkovu,

Míša